Může začínajícímu podnikateli pomoci „ koučinku nebo mentoring“

Koučování a mentoring získává na popularitě a velmi dobrý způsob, a to především z hlediska osobního rozvoje. Mnozí z nás však stále tápají a nedokážou si pod těmito pojmy nic konkrétnějšího představit. Pojem kouč si dost část pletou s jakýmsi trenérem či nějakým osobním poradcem. O co tedy konkrétně jde v případě podnikatelského koučinku či mentoringu?

kravata

Obor podnikání je věc jedna, a jak se vám bude dále dařit v samotném byznyse, je věc druhá. To, že se v oboru vyznáte, vám bohužel nemusí zaručit podnikatelský úspěch, natož další rozvoj. Ze znalostí, které již máte, možná ze začátku vytěžíte maximum. Postupem času dojdete až do bodu, kdy bude rozhodující např. vaše schopnost vyjednávání s dodavateli, klienty nebo případně vedení zaměstnanců. Jak se tomu naučit? Za pomocí „koučinku a mentoringu podnikatelů“.

krabice

Použití teorie v „ praxi“

·         koučování je způsob osobního rozvoje
·         prostředek, kterým můžete dosáhnout pozitivních změn v osobním i pracovním životě
·         kouč představuje obrovský přínos v rámci náhledu nad situací koučovaného a současně pak schopnost „teoretické poznatky přenést do praxe“ (např. v případě koučovaného obchodníka, kouč naučí jak efektivně a úspěšně obchodovat a prodávat)

podnikatelé

Nebuďte na „to“ sami

Každý podnikatel, drobný živnostník, nebo případně majitel firmy, může mít časem pocit, že je na všechno sám. Mohou se dostavit psychické problémy, pocity frustrace, kdy přemítá o tom, zda podnikání je tou správnou volbou. Protože do jisté míry podnikání představuje nadmíru stresu, velkou časovou náročnost na úkor osobního života. V těchto situacích právě nastupuje do hry zkušený kouč nebo mentor a může nabídnout pomocnou ruku, a je zároveň schopen nasměřovat podnikatele tak, aby se do těchto situací nedostal, případně se jim úplně vyhnul.

Jakého „kouče“ zvolit

Správný mentor nebo kvalitní kouč disponuje především množstvím zkušeností i značnou mírou empatie. Snaží se podnikatele motivovat, podněcuje ho k novému způsobu přemýšlení.  Díky koučování se podnikatel dokáže podívat na svůj již rozjetý byznys z různých úhlů pohledu a následně tak vidí relevantní potenciál pro svůj další rozvoj. Klíčová je přitom hlavně vzájemná rovnoprávnost, důvěra a otevřenost mezi koučem a podnikatelem.

Může začínajícímu podnikateli pomoci „ koučinku nebo mentoring“
Ohodnoťte příspěvek