Na Moravě Vám dají odpověď

Jak to je asi s těmi alkoholiky? Závislost na alkoholu je jistá v případě, když bez něj nedokážete být ani den. Ale, jak to je s těmi dvěma deci červeného před spaním? Je toto už snad alkoholismus? Možná ano. Ovšem o červeném víně před spaním vedeném, jako závislost, by se na Moravě přeli. Inu, jiný kraj, jiný mrav. Tam jsou vínem odkojeni.

Výroba vína je založena na přírodních jevech a postupech. A co je přírodní, nemůže být škodlivé. Vždyť je to přirozené zpracování plodů země, které je navíc neodmyslitelně spjaté s přírodou. I ekologové Vám to potvrdí.
Morava je oblast přímo určená k pěstování vinných hroznů. To jediné se ihned vybaví všem lidem, když slovo Morava uslyší. Vinný sklípek s báječným vínem! Jinak to ani nejde. Zeptejte se ve vinném sklípku na otázku alkoholismu, když denně popíjíte kvalitní moravské víno. Úsměv, který otázkou vyloudíte na tváři sklepmistra, Vám bude jasnou odpovědí.

Víno je lék

Víno má a bude mít vždycky blahodárné účinky na naše zdraví. Je to šlechetný nápoj, který doporučí určitě deset z jedenácti lékařů. Ne, to není překlep. Jde jen o parafrázi, která vychází z jistoty tvrzení.
Vždyť existuje tolik vědecky založených studií, ze kterých vyplývá, že příznivé zdravotní účinky pití vína na naše zdraví opravdu jsou. Pokud ovšem studii prováděl abstinent, mohou být výsledky zkreslené.
Ze všeho nejdůležitější je prevence. A prevenci látky obsažené ve víně zajišťují. Nemusíte onemocnět rakovinou, nebo srdečními chorobami. Dokonce působí i preventivně proti cukrovce!

V každém případě platí pravidlo: Všeho s mírou! Přece jen se jedná o alkohol.
Jestliže se denně dostanete do stavu alkoholického bezvědomí, i když to bude vypitím potoka vína, nikdy to nebude mít za efekt léčebný účinek. To mějte na paměti. V takovém případě se stáváte králem nebo královnou alkoholiků.