Jaké rozdíly mají garážová vrata sekční oproti těm klasickým

Výměna garážových vrat není nic, co by se mělo provádět neuváženě. Koneckonců právě ony jsou to, co zajišťuje bezpečnost a ochranu vašeho automobilu. Jak se ale v dnešní široké nabídce vyznat? Jak zjistit, co je právě pro nás to nejlepší?

Tyto otázky jsou důležité zvláště v případě, že máte luxusnější automobil či starého, cenného veterána. Ti potřebují zvlášť dobrou ochranu, pokud se nemají stát cílem zlodějů. Řešením mohou být garážová vrata sekční. O co se jedná?luxusní automobil v garáži

Jde o plně automatizovaná, elektrická garážová vrata, složená ze spojených segmentů, které se vytahují nahoru podobně jako starý typ okenních rolet. A právě jejich automatizace je tou hlavní výhodou, kterou proti svým konkurentům mají.

Tím, že nemají žádný zámek, neposkytují potenciálním zlodějům možnost jej překonat. Navíc tím pomáhají i svému majiteli, který je může ovládat dálkově a nemusí tak při špatném počasí opouštět vyhřátý vůz.

Ovšem neznamená to, že mají pouze samé výhody. Jejich výroba i montáž jsou poměrně náročné, čemuž odpovídá cena. Údržba také není tak snadná jako u plechových či dřevěných typů, které stačí jednou za čas přetřít novým nátěrem.

To, že jsou rozděleny na jednotlivé segmenty, může také být bráno jako slabý bod. Zloděj totiž nemusí vypáčit celé dveře, http://www.svet-oken.cz/produkty/interierove-dvere/dvere.html stačí mu odstranit pouze několik částí, aby se dostal dovnitř. A odtud sice možná neodjede s vaším automobilem, mnoho z nás však má garáž spojenou vchodem se zbytkem domu, takže tam zloděj bude mít snadný přístup.ilustrace rodinných domů s garáží

Je však samozřejmé, že jsou chráněny nejen svou konstrukcí, ale také elektronickým poplašným systémem, který upozorní jak majitele, tak nejbližší policejní stanici, že se někdo pokouší o neoprávněné vniknutí. Je tedy velmi pravděpodobné, že se zloděje podrží zadržet ještě dříve, než se mu povede něco spáchat.

I přes všechny uvedené výhody je jasné, že tento typ vrat není pro každého. Proto se dobře rozmýšlejte, než se pro některý rozhodnete. Jde o bezpečnost nejen vašeho auta, ale i vaší.