Několik poznatků o věcech, které vám mohou zničit vztah

Při zamilovanosti je všechno jiné: vy poletujete někde mezi červánky a fialovými obláčky, kde okolo vás poskakují jednorožci a zpívají andělíčci svatý chorál, ovšem ve chvíli, kdy tato fáze ustoupí, všechno začne být realistické a vám začnou některé věci na partnerce vadit.

Nedělejte si iluze – nic není perfektní a nic není navždy
Podle jednoho z rakouských průzkumů, kterého se účastnilo na dvacet tisíc lidí, více než sedmdesát procent přiznává, že:
1.       Až nepřiměřeně často myslí na svou ex přítelkyni/svého expřítele
2.       Celých šedesát tři procent lidí sleduje svého partnera na sociálních sítích

Podle průzkumů častěji dávají ženy kopačky mužům proto, že se muži dopustili chyby. Avšak podle psychologů se ukazuje, že muži nesou rozchod mnohem hůře než ženy. Proč?
–          Muži nemají „nejlepší kamarádku“, které by mohli všechno říct a spolehlivě se vybrečet
–          Muži raději své city pohřbí a dělají, že je to neovlivnilo, což znamená, že se tím užírají zevnitř

Muži málokdy mají odvahu se od ženy odloučit, protože i přes to, že se s těmito ženami už necítí zamilovaně nebo dostatečně spokojeně, jsou zvyklí na jistý standard, kterým je ženy zahrnují. I proto muži málokdy dávají podnět k rozvodu či rozchodu jako první. Zatímco muži zůstávají v nefunkčním vztahu i roky, ženám stačí pouhý týden na rozmyšlení, jestli  chtějí ve vztahu pokračovat či nikoli.


Podle vědců nás odcizují komunikační technologie

Podle psychologů je zabijákem vztahů jednak zasílání textových zpráv a jednak existence sociálních sítí, které podle výzkumu zvyšuje riziko nevěry. Narcistické chování nepřidává na sexappealu nikomu, proto přílišné focení na Instagramu, Snapchatu či jiných sítích zvedá šance, že si neudržíte vážný vztah.

Ovšem to nejpřekvapivější na závěr: podle online výzkumu je nejotravnější ve vztahu příliš mnoho mazlení a žádný osobní prostor.