Šest bylinek na nervy

Bylinky vás totiž mohou zbavit depresí, navodí vám dobrou náladu, zklidní celou nervovou soustavu a pomohou vám proti nespavosti. Díky nim se budete cítit mnohem šťastnější, odpočinutější a uvolněnější. Pokud vás trápí smutek, stres a únava, udělejte si aspoň jednou denně z vybraných bylinek čaj nebo koupel.

1.       MATEŘÍDOUŠKA
v  Charakteristická vůně mateřídoušky dokáže účinně zklidnit mysl a harmonizovat duši. Zkuste si ji nasušit a v plátěném sáčku dát pod polštář. Posilující aromatická koupel příjemně působí na oslabené nervy. Čaj z mateřídoušky oslazený medem vás krásně zklidní.
2.       ROZMARÝN
v  Z rozmarýnu si můžete připravit čaj nebo vonnou koupel. Nejen že skvěle povzbuzuje psychiku, pomáhá také od bolesti hlavy, působí proti křečím v trávicím traktu a zvyšuje tvorbu a vylučování žluči.

3.       FENYKL
v  Z fenyklu si udělejte čaj, pokud se cítíte napjatí a unavení. Z této dvoumetrové rostliny můžete použít semena, listy, stonek i cibuli. Nejenže fenykl uklidňuje, využít ho můžete současně jako zeleninu i koření.
4.       LEVANDULE LÉKAŘSKÁ
v  Pomáhá při stresu, depresích a vůbec při všech obtížích nervového původu. Levandulový čaj tiší hysterické stavy, stres, napětí a podrážděnost. Její vůně je až omamná, proto dbejte na doporučené dávkování. Přidat si ji můžete také do koupele, dopřejete si tak mít příjemnou relaxaci a povzbudíte vaši mysl. Levandule také tlumí bolesti hlavy a migrénu.

5.       ŠIŠÁK BAJKALSKÝ
v  Tato květina s květy ve tvaru hroznu nejenže dělá parádu na zahrádce, má také léčivé schopnosti. Čaj ze šišáku pomáhá při onemocnění nervového systému, při stresu, hysterii, depresích a celkovému vyčerpání.
6.       KOZLÍK LÉKAŘSKÝ
v  Kozlík lékařský pomáhá při nervových poruchách, při nespavosti, srdeční úzkosti a depresích. Čaj snižuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku, proto ho pijte před spaním.