Tipy, jak cvičit doma

Pokud vás pronásledují noční můry plné strachu z odhalování postavy v letních dnech, ale fitness centrum vám nevyhovuje, ať už protože se cítíte hloupě, když nevíte, který přístroj k čemu slouží, tak například kvůli lidem, můžete si přečíst tipy, které vám zajistí postavu „v pohodlí“ domova.
 chodidla na stehnech
Kalanetika
Kalanetika je účinným druhem cvičení. Avšak počítejte s tím, že se zapotíte. Jde o náročné a četné série cviků, které běžně znáte. Například sedy-lehy, nebo dřepy. Výsledky můžete pozorovat již po pár dnech, avšak pokud na takovou zátěž nejste zvyklí, začátky budou pravděpodobně nepříjemné. Každé cvičení s sebou nese i regeneraci svalů.
 
Domácí kardio
Pokud zrovna nebydlíte v bytě a sousedi nemusí poslouchat každý váš krok, domácí kardio je účinné. Ale dokáže být i náročné. Opět jde o cviky, které děláte na série, ovšem děláte více cviků, máte větší odpočinek a můžete celé cvičení věnovat pouze jedné části. Jednou nohám, jindy zase plochému bříšku.
 inline závod
No-jumping workout
Pokud ovšem spadáte mezi skupinu lidí, kteří by rádi v bytě cvičili, avšak sousedé by jejich snahu tolik neocenili, tak i pro vás existuje řešení. No jumping workout obsahuje série cviků – stejně jako kardio – bez zbytečných poskoků a pohybů. Může zahrnovat různé druhy dřepů, nebo jiné cviky s vlastní vahou.
 
Jóga
Ať už to vypadá jakkoliv, i jóga může být náročná a pomoci vám s hubnutím. Mnoho cvičení je však hlavně na vytrvalost. Z toho totiž podstata jógy vychází, stejně jako na správném dýchání. Pokud se vrhnete na cvičení jógy za účelem hubnutí, je proto třeba mít silnou motivaci. Jóga má ale silnou výhodu v tom, že působí i na vaši flexibilitu. Za jedinou lekci si dáte do těla a zlepšíte pružnost zároveň.
 
Venkovní sporty
A nejlepší nakonec – můžete jít ven. Cyklostezky jsou upravené a většina dobře udržovaná. Pokud však v létě nestojíte o narážení do nezkušených cyklistů, můžete jít do přírody běhat. Běhat se dá totiž kdekoliv, můžete jít sami i s přáteli. A k dobrému pocitu a dobrému tělu se přidá i příjemně strávený čas s přáteli.