Trendy v bydlení

Zejména mladí lidé chtějí bydlet moderně. Jen minimum mladých lidí má rádo starší věci, a proto dávají přednost moderním novostavbám. Dříve bylo běžné že kdo chtěl bydlet tak si koupil starší dlm a ten opravil. Mezi mladšími ročníky se takové řešení dnes už příliš nenosí, a drtivá většina jich dává přednost stavbě nového domu. Je to nejen proto že je to jednodušší a často i levnější, ale při rekonstrukci starého domu z něj nikdy novostavbu neudělají.

moderní dům

Když chce někdo stavět dům, většinou si nechá vypracovat projekt od projektanta na základě svých požadavků a představ. Poté se někdo vrhne do stavby svépomocí, což je ale zdlouhavější řešení než stavba firmou. Kdo potřebuje bydlet rychle, ten si často vybírá nízkoenergetický dům na klíč. Proč na klíč? Protože si u firmy vyberete projekt a za pár týdnů můžete bydlet ve svém.

Současným trendem je být co nejvíce energeticky nezávislí. Na 100 % to splnit nejde, ale je možné mít v domě solární panely a tepelné čerpadlo. Tyto technologie pomáhají snižovat náklady za provoz. Čerpadlo funguje jako klimatizace i topení a tím vám sníží náklady za ochlazování i vytápění. Solární panely vám vyrobí nějakou tu elektřinu takže můžete počítat i s nižšími náklady za spotřebovanou elektřinu. Elektřinu kterou nespotřebujete můžete prodat a nebo uložit do baterií.

nový bungalov

Vyberte si svůj nový dům u stavební firmy, která vám ho dodá kompletně postavený. Budete se muset s ničím stresovat, firma vám dodá vše od zásadově desky až po střechu a to ve standardním provedení. Bydlet můžete třeba v bungalovu nebo v domě ve tvaru písmene L. Záleží jen na tom co se vám líbí a co vám nabídne vámi vybraná stavební firma. Při výběru firmy si dávejte pozor na to abyste si vybrali solidní firmu, která plní svoje povinnosti včas a pořádně, jedině tak se vyhnete nepříjemným problémům.