Vyplatí se docházet na jazykové kurzy?

Pokud nutně potřebujete své jazykové znalosti vylepšit, tak ano. Jazykové kurzy mají smysl ve chvíli, kdy se doma poté ještě ve svém volném čase jazyku věnujete. Jazyky se nelze učit tak, že se na ně dvakrát za týden podíváte kvůli testu. Jazyky se učí neustálým trénování, dokud nebudete mít cit pro daný jazyk, dokud Vám slovíčka automaticky nebudou naskakovat, jakmile je budete chtít použít. Je velmi důležité se tedy kurzům věnovat intenzivně a to hlavně domácí přípravou na lekce.
angličtina pro začátečníky

Jak to vyjde cenově?

Kurzy se od sebe výrazně liší cenami. Většinou se to odvíjí podle místa, kde žijete a také podle pravidelnosti, s jakou musíte docházet na hodiny. Závisí také na tom, jaký jazyk chcete studovat. Čím méně obvyklý jazyk, tím levnější kurz bude.  Zpravidla nejdražší jsou kurzy angličtiny a němčiny.

Co budu potřebovat?

Potřebovat budete rozhodně učebnici, kterou Vám za Vaše peníze bude nejspíš zakupovat instituce nebo Vy sami. Dále rozhodně noste překladový slovník, nejlépe nějaký kapesní, který nebude mít dvě a půl kila. Bude se hodit i sešit na zapisování gramatiky a trénování. Pokud budete na hodinách dostávat nové materiály v podobě papírů, noste i složku, kam si je budete zakládat.
hra s písmenkama

Kde se kurzy konají?

Kurzy bývají dost často ve vzdělávacích institucích, jakými jsou například knihovny, vysoké školy, střední školy či základní školy. Kurzy mohou probíhat i v on-line formě.

Jak být úspěšný?

Opakování je matka moudrosti. Vzhledem k tomu, že nejlépe se učíme ve věku od šesti do osmi let. Proto si opakujte z hodiny na hodinu, ptejte se, když něčemu nerozumíte, snažte se mít kontrolu nad Vaším vzděláním. Toto vzdělání není povinné, učíte se pro sebe a ne pro lektora nebo pro ohromení Vašich kolegů na kurzu. Při závěrečných testech, které se většinou na konci kvůli certifikátům dělají, držíme moc palce!