Záplava zeleně v interiéru

Se stěnou ze živých popínavých rostlin je možné například opticky oddělit kuchyňský kout od obývacího pokoje, nebo třeba oddělit toaletu v koupelně od zbytku místnosti. Skvěle se uplatní i při vytváření pracovních koutů v obytných místnostech. Překrásně vypadají popínavé rostliny ale také na stěně. Zavěsíme-li květináče s převislými rostlinami před okno do různých výšek, výborně nám tím nahradí záclony. Tyto popínavé rostlinky stále rostou a mění se, takže se vám pohled na závěs z rostlinek jen tak neokouká. Z převislých rostlin zkrátka vytvoříte z atraktivní zelené stěny, které se stanou originálním doplňkem vašeho domova.
venkovní osvětlení

Živý plot pod střechou

Rostliny můžete také nainstalovat tak, aby se šplhaly vzhůru. Potom je potřeba, aby měly stabilní a estetickou oporu pro svůj růst. Zde můžete použít například dřevěný kůl obalený mechem, bambusovou mřížku, nebo také kus drátu. Je mnoho druhů rostlin, které můžete vysadit pro svůj zelený, živý závěs, nebo pro domácí živý plot. Navíc mnoho z těchto rostlin nevyžaduje náročnou péči.
popínavé rostliny
Pro vaši živou zelenou stěnu se hodí například tyto rostliny:
·         Potos – je to popínavá rostlinka, která se vyznačuje vzdušnými kořínky, srdčitými listy, které jsou, lesklé a žlutě skvrnité. Je možno ji pěstovat jako převislou rostlinu, nebo jako rostlinu pnoucí.
·         Šplhavý fíkus– tato rostlina má drátkovité stonky a drobné zvlněné listy, které mají srdcovitý tvar. Vytvářejí hustý zelený koberec. Lze ji pěstovat jako převislou rostlinu, nebo i popínavou.
·         Břečťan popínavý– rostlina je nejméně náročná na péči. Je možné ji pěstovat doma, tak i na zahradě.
·         Voskovka– rostlinka patří mezi sukulenty. Má sytě zelené listy, které jsou tuhé. V květináči se krásně vine po drátěné obruči. Navíc taro rostlina krásně a zvláštně kvete a voní. Pozor, je jedovatá.