Zdravá menstruace je důležitá


Zdravá menstruace nebolí
Během menstruace se z těla ženy vyplavuje neoplodněné vajíčko. Ženy menstruují od puberty do menopauzy, a za celou tuto dobu spotřební obrovské množství jednorázového odpadu. Menstruace by neměla bolet, a také by neměla být příliš silná. Pokud vás trápí dlouhá a nebo bolestivá menstruace, vždycky je to důvod l návštěvě lékaře. Problémy s menstruací mohou být známkou nějakého onemocnění, a bez komplexního vyšetření příčinu nejspíš nikdy nenajdete.

vložky a tampony

Věděla jste, že bolesti břicha mohou způsobovat i tampony?
Spousta žen používá tampony, protože jsou snadno dostupné, jednotě se používají a jsou zdánlivě levné. Jenže pořád je to cizí těleso ve vašem těle. Tampony bývají plné bavlněných vláken, která se snadno uvolňují a zůstávají v těle. Obsahují i mikroplasty, které se rovněž z těla jen tak nevyplaví. Tampony jsou sice pohodlnější než vložky, ale mohou protéct i přes častou výměnu. A pokud na tampon zapomenete, koledujete si o syndrom toxického šoku, který je životu nebezpečný.
Část žen uvedla, že zkusily přestat používat tampony, a bolestivá menstruace už je minulostí. Jenže to vám nejspíš váš gynekolog neřekne, a tak se musíte zapojit do metody pokusu a omylu a sama zkusit, co může bolesti způsobovat.

žena v prádle

Ideální náhražkou za vložky a tampony jsou menstruační kalhotky z nanovláken, které si můžete koupit nejenom jako kalhotky s vysokým pasem, ale i jako tanga nebo brazilky. Dají se koupit ve více barvách, a díky tomu že jsou vhodné od první menstruace je mohou používat i mladé slečny. Kalhotky poskytují svým nositelkám vysoký komfort, a rozhodně tyto kalhotky nikdo jen tak nerozená od těch běžných.

Kalhotky stojí sice více peněz než jednorázové pomůcky, ale v dlouhodobém horizontu jsou levnější, protože vydrží mnoho měsíců. Jejich používáním snížíte i množství odpadu.