Adekvátní kroky při zařizování kuchyně

  1. Frekvence využívání – aneb jak aktivní je nejen životní styl domácnosti, tj. všech členů, jak často a v jaké míře budete v kuchyni trávit čas, jak intenzivně bude místnost používána, jestliže pouze v rámci vaření, pečení a zkrátka chystání pokrmů pro nasycení všech členů v domácnosti, nebo zda preferujeme kuchyni spojenou s jídelnou či s obývacím. Od toho se poté odvíjí i design a veškeré uspořádání nábytku i spotřebičů.

skromná kuchyně

  1. Základem je správné rozvržení – nejen je úsporou času, ale důležité i pro následné umístění jak vybavení, tj. zejména kuchyňských spotřebičů. Současný minimalistický styl zahrnuje výsuvné elektrické zásuvky, které tak jsou určeny pro zapuštění již do kuchyňských i stolových desek. Některé spotřebiče stačí zapojit jen do zásuvky, jiné naopak vyžadují vlastní jistič.

  1. Samostatné nebo vestavěné – to je třeba si rozhodnout v rámci některých spotřebičů, které jsou k dostání právě ve variantě coby volné. Avšak čím dál více jsou oblíbené vestavěné spotřebiče, jako je například trouba, kávovar apod.

  1. Kuchyňský nábytek – široký výběr z různého materiálu, jakým může být například dřevo, lamino, kov, přírodní kámen, sklo, nerez apod. Nábytek do kuchyně tvoří zejména potřebné skříňky, poličky apod. Ať už máte větší kuchyni s jídelním stolem, nebo naopak řešení je za pomoci otevřeného prostoru, tj. propojení kuchyně s obývacím pokojem, vždy svou úlohu plní i jídelní stůl Jídelní stůl není jen místem určeným ke stravování.

elegantní kuchyně

Vyvarujte se častých chyb aneb na co si dát pozor

Prioritou je důkladné a správné změření místnosti a to již s hotovými povrchy, tj. včetně výšky stropu, parapetů. Není vhodné lokalizovat dřez či sporák ke stěně bez možnosti místa na odkládání z obou stran. Není adekvátní rozvržení místa pro dřez u okna. Digestoř mající venkovní odtah je efektivnější než jen cirkulační čištění vzduchu prostřednictvím filtrů.

Stejně tak je třeba před zařízením mít rozvržené elektrické rozvody. Není vhodné mít ledničku mimo dosah apod. Je důležité, aby vše bylo v kuchyni po ruce k dispozici. Adekvátní rozvržení je důležité. Mnohdy je tato podstata opomenuta.