Antistresové pomůcky

V zaměstnání vám hoří termíny a vás čeká ještě spousta práce, potom musíte zajet na velký nákup, vytáhnout prádlo z pračky nebo odvézt auto na opravu a večer ještě upéct dítěti narozeninový dort. Tohle je samozřejmě příklad. Skutečnost je ale taková, že téměř na každý den máme naplánovaných spoustu aktivit, které prostě musíme udělat. Pár dní to můžeme vydržet v pohodě, ale pokud těchto dnů bude hodně nebo v takovém hektickém tempu pojedeme pořád, může na to naše tělo začít reagovat. A to právě stresem. Stres je tedy reakce organismu na zátěžové situace. Jedná se o fyziologickou reakci, která přeprogramuje naše tělo na jiný režim. Do krve se uvolňují stresové hormony, postupně se omezí činnost aktuálně nepotřebných orgánů. Veškerá energie se soustředí do těch orgánů, které v dané stresové situaci potřebujeme. Pokud tedy například cítíme nebezpečí, tělo přesune veškerou svou energii do svalů tak, abychom mohli případně utéct nebo bojovat. Právě to je důvod, proč býváme v podobných situacích často mnohem silnější než za normální situace.
modrý neposeda spinner
Stres ale naše tělo dokáže pořádně vyčerpat. Proto je pro naše tělo velice důležitý odpočinek. Jak již bylo zmíněno výše, máme mnoho povinností, díky čemuž býváme ve stresu dlouhodobě, což ale škodí našemu zdraví. Proto je potřeba umět si odpočinout, odreagovat se a snažit se o zdravý životní styl. Můžete ale také vyzkoušet antistresové pomůcky, jako jsou například –
1) Omalovánky –tyto omalovánky jsou určené pro dospělé. Můžete se díky nim vrátit do dětství, zabrat se do kreslení, které zaměstná plně vaši mysl, protože omalovánky jsou opravdu docela náročné. Díky tomu byste se měli zklidnit a odpočinout si.
2) Antistresový míček – bývá vyrobený z měkkého poddajného pěnového materiálu. Ve stresových situacích jej můžete mačkat, natahovat nebo si s ním házet, díky čemuž se můžete uvolnit. Pánové mohou využít antistresové prso na mačkání. Celkově si můžete vybrat z mnoha pěnových postaviček, jejichž účinky jsou všechny v podstatě stejné.
voskovky ve sklenici
3) Fidget Spinner – jedná se o novinku v oblasti antistresových pomůcek, jejímž cílem je zaměstnat vaše ruce, a tím případně zmírnit nervozitu ve stresových situacích. Jedná se o rotační hračku, kterou můžete mít kdykoliv po ruce, protože je malinká a vleze se i do kapsy. Můžete se naučit spoustu různých triků a posilujete tím i svou koncentraci.