Cesta k respektu vede skrze pěknou figuru

Také se chcete ostatním líbit, být přitažliví? Kdo by nechtěl! Jisté ovšem je, že se v takovém případě neobejdete bez atraktivní postavy, anebo alespoň bez figury, která nebude zatížena nadváhou. Naší společnosti vládne kult krásy postavený na dokonalosti, a mít nadváhu do toho nezapadá. Pokud se chcete líbit, být respektovaní a žádaní, musíte mít také váhu tak akorát.

Navíc to má i jiné výhody – třeba tu, že si budete moci vybírat z nabídky oblečení bez omezení, anebo tu, že to ocení i vaše tělo – budete zdraví a spokojení.
papírové pytlíky s ovocem a zeleninou

Ta hlavní otázka tedy zní, jak si udržet optimální váhu, anebo spíše, jak se zbavit kilogramů navíc, které vám překážejí?

Ať už je vaše nadváha výrazná anebo chcete redukovat pouze několik málo kilogramů, cesta je vždy stejná. Vede skrze vyvážený jídelníček, který vás zasytí, dodá vašemu tělu potřebné živiny, a přesto vám umožní zhubnout. A to navíc chytře tak, abyste během hubnutí spálili pouze tuk a nikoli svalovou hmotu.

Možná budete překvapení, ale na běžném úbytku váhy, kdy bez většího přemýšlení omezíte příjem energie, se nepodílí pouze tuk, ale také svalovina. Tělo v krizi získává energii tím, že spaluje tukové zásoby, a k tomu se snaží svůj výdej energie omezit tím, že se zbaví jejích hlavních spotřebitelů – svalů.

Ovšem svaly vám budou zoufale chybět, až se rozhodnete hubnutí ukončit a přejít na běžný jídelníček. Je tedy třeba vsadit na takovou dietu, která se postará o to, abyste o svalovinu v průběhu hubnutí nepřišli. A přesně taková je bílkovinná dieta.
příprava jídla, žena v kuchyni

Bílkovinná dieta, zvaná také jako proteinová anebo ketogenní, je bohatá na proteiny ve stravě. A právě proteiny jsou základním stavebním prvkem svalové hmoty. Pokud budete konzumovat dostatek bílkovin, nebudou vaše svaly při hubnutí ubývat.

Sestavit vyvážený jídelníček svépomocí není snadné, ale když se obrátíte na specialisty, kteří vám připraví jídla na míru, bude pro vás hubnutí hračka!