Trampolína pro děti může být na zahradě i v dětském pokoji

Jak moc ovlivňuje sportování prostředí, v němž pohybové aktivity provozujeme? To si zpravidla uvědomíme, pokud porovnáme soukromí a klid v zázemí vlastního domu, zahrady, či bytu s chaosem a ruchem veřejných sportovišť. Týká se to i tzv. trampolínových zón, kde se pohybují stovky lidí, a kde také může dojít k úrazu mnohem častěji, než doma. Mít své vlastní nářadí v prostředí, které je nám blízké, v odděleném soukromí, je zkrátka k nezaplacení.
skákající psi

Malé průměry do dětského pokoje

V dětském pokoji můžete mít menší nářadí k dispozici po celý rok. Děti milují pohyb, a jestliže nejsou venku zrovna příznivé podmínky pro skotačení, mohou využívat bezpečné zázemí svého pokojíku, kam se odrazová plocha o průměru 90 cm určitě vejde. A jestliže doma budujete malou posilovnu, může se stát její součástí. Ostatně, víte, že je současným moderním trendem zřizovat vlastní posilovny, byť skromnější, ve vlastním domě? Máte především na cvičení klid a nejste pod tlakem zraku cizích lidí, což nemusí být mnohým z nás zrovna příjemné.
otec s malou dcerkou

Venkovní nářadí je nepřekonatelné

Jistě je vám známo, že dnes existují desítky trampolínových center, různých jump parků, kde se na velké ploše v uzavřené hale koncentruje velké množství různých atrakcí. Uzavřený prostor v neznámém prostředí s cizími lidmi však na někoho může působit stísněně, a tak dosud nikdo nepřekonal klasické trampolíny pro děti, které instalujete podle svého uvážení venku v přírodě, na zahradním pozemku, kde máte zajištěno své vlastní soukromí.
A právě skákání na trampolínách velmi ovlivňuje okolní prostor, kde se pohybujete. Není to totiž pouhé „hopsání do prázdna“, ale nářadí, které pozitivně působí na psychiku svým specifickým druhem pohybu. Dochází k uvolňování endorfinů mnohem rychleji, než u jiných sportů, a pokud jej podpoříte příjemným prostředím, okolní zelení a proudícím čerstvým vzduchem, máte vyhráno. Uvnitř vytápěných hal totiž bývá špatné větrání, vyšší koncentrace oxidu uhličitého, a můžete si tu připadat jako v nějakém skladu přepravovaného zboží či v hangárové hale, kde není žádná přírodní zeleň.