Havarijní služba přispěchá na pomoc i kvůli zanesenému odpadu


Oslavy narozenin s dětmi, kdy si pozvete domů spřátelené rodiny, jsou velmi veselé, zejména díky přítomnosti malých ratolestí. Necháte je pobíhat po domě, ať si spolu hrají a jen občas dohlédnete na to, aby se jim něco nestalo a nezpůsobily sobě nebo někomu jinému úraz. Jestliže jsou děti hodné, poslušné a vnímavé, bude to víceméně pohoda žádné nebezpečí tu nikomu nehrozí. Může se tu však přihodit nemilá věc, a sice pokud některé z dětí napadne vhodit do toalety nějaký předmět, třeba jen čistě ze zvědavosti, co to udělá, když se v klozetu objeví barevná papírová koule z krepového papíru, nebo zda půjdou spláchnout na hladině plavající ořechy.

toaletní papír

Během krátké doby se záchod ucpe a vy to zjistíte až za delší čas, kdy si někdo z hostů odskočí a po spláchnutí voda přestane odtékat. Vy se následně pokusíte o proražení gumovým zvonem, jenže to nezabere a rázem se idylická slavnost mění v problém. Bez funkčního záchodu v party pokračovat nelze a museli byste kvůli takové „prkotině“ celou akci rozpustit. Což by vás obzvlášť mrzelo, když jste měli v plánu, aby u vás všichni hosté přespali a mohli jste ještě slavit další den.

použití toalety

Nezdráhejte se volat havarijní servis

Jakmile zjistíte, že toaleta neprotéká, ihned zavolejte havarijní službu. Instalatéři jsou tu pro tyto a podobné situace k dispozici nonstop. To znamená každý den 24 hodin, bez ohledu na to, zda je svátek, nebo není. Jestliže tedy máte doma pozvaných tucet hostů, a je sobota večer, uklidněte je s tím, že do hodiny dorazí instalatér, a záchod zas bude v krátké době v provozu. Prozatím můžete využít toalety v blízké restauraci, anebo požádat o výpomoc sousedy, a pokud s nimi dobře vycházíte, můžete je na party i přizvat. Bude u vás třeba ještě veseleji. A pokud se vám pokazí plynová karma nebo kotel, anebo praskne radiátor ústředního topení, instalatéři si poradí i s těmito obtížemi v rámci havarijního servisu.