Jak si večer usteleme, tak ráno vypadáme

Na co si večer dávat pozor, abychom se dobře vyspali, spánek nám pomohl nabrat energii a ozdravit organismus? Abychom si udrželi nejen zdravou a mladistvou pokožku obličeje, ale celé naše tělo
Kvalitní spánková hygiena

Není třeba zrovna vhodné myslet na to, co náročného zítra budeme řešit v práci nebo ve škole. Stresovat se předem, jak to dopadne na jednání, jak uspějeme při testu. Podobné myšlenky zkusíme, i když to není snadné, z hlavy vyhnat. Ložnice by měla být spíš chladnější, vyvětraná. Také se večer vyhneme konzumaci těžších pokrmů a alkoholu. Zatěžuje to naše játra a brání tak detoxikačnímu procesu.

 lístky na obličeji.jpg
Poloha těla při spánku

To je dost individuální záležitost, každému vyhovuje něco jiného. Ale pozor na usínání s obličejem zabořeným do polštáře. Způsobuje to, že se nám hromadí tekutina v okolí očí, pleť není pružná a pevná. Zkrátka jsme oteklí.

 
Pryč s líčidly

Večer je nutné zbavit pokožku všech líčidel. Při odličování z ní odstraníme také pot a odumřelé buňky. Může tak volně dýchat. Ráno pak bude svěží, nebude mastná a našedlá.

 čas na spaní.jpg
Dobře vybírat používanou kosmetiku

Při výběru kosmetických přípravků vždy myslíme na kvalitu naší pleti a také na to, kolik je nám let. Starší suchou pleť je důležité vyživovat mastnějšími krémy. Na tu mastnou aplikujeme nemastné emulze. Produkty nanášíme ve správném pořadí, obvykle od tekutějších po hustší. Myslíme na starou dobrou radu, že všeho moc škodí! Nemusíme používat deset přípravků a večerní péčí trávit hodiny.
postel s nebesy.jpg 
Dostatek vody

Pijeme průběžně celý den. A to alespoň jeden a půl až dva litry vody. Nejlépe té bez bublinek a hlavně neslazené! Chyby, které jsme napáchali v pitném režimu přes den nedoháníme večer. Stejně už se nám to nepodaří. Pokud vypijeme příliš tekutin těsně před spaním, budeme se v noci jen zbytečně budit a běhat na toaletu. To nám ke klidnému odpočinku též nepřispěje.