I web má svá úskalí

S webovými stránkami jsme v kontaktu denně, jejich úložištěm může být disk nebo server a díky internetu k nim má přístup každý. Ale kromě věcí potřebných zde můžeme najít i to, co nejen nepotřebujeme, ale co nás může i obtěžovat a vyrušovat. Ať už sami nějaké webové stránky vlastníte nebo se je chystáte vytvořit, zde je pár dobrých rad, čeho se vyvarovat, aby návštěvníky neodrazovaly, což by mělo opačný efekt, než který je požadován.
prohlížeče internetu
Co ne
Animace a různé vtipné obrázky, proč ne, ale všeho s mírou a také záleží na tom, co je na stránkách prezentováno a čemu jsou věnovány. Proto pozor na infantilní nebo ne příliš zdařilé obrázky. Pokud je umístíte na stránku, která pojednává o závažných tématech, minimálně to bude nevhodné.
Některé věci podléhají módním trendům, a to nejen oblečení, doba kdy frčel pohybující se krátký text za kurzorem, už je dávno pryč a tak s ním rychle pryč.
Chci si v klidu prohlédnout danou webovou stránku a ve chvíli, kdy ji otevřu, ozve se muzika. Nic proti hudbě jako takové, ale každý má jiný styl a navíc může i rušit. A pokud ji tedy na svém webu mít chcete, tak alespoň s možností jejího vypnutí.
Co může uživatele přivádět k šílenství, jsou různě se pohybující slovní spojení a světelné efekty.
google images
Někoho přehled o tom, kolik lidí se na webové stránky podívalo, nijak neruší, pro majitele samotného to je přínosné, aby měl přehled, jak si vede. Ale klidně postačí, aby se zobrazovalo pouze vlastníkovi webu, ostatním to k užitku být nemusí. 
Setkat se také můžeme s uvedením aktuálního data a času. Dnes v době mobilních telefonů, chytrých hodinek apod. je toto zcela zbytečné. Podobně je to se jmény, která zrovna slaví. I když to není zrovna důležité sdělení, tato zpráva není nijak obtěžující, naopak může být i užitečná a zachránit vás od trapasu, pokud na něčí jmeniny zapomenete.