Jak si vybrat ideální školku

Pokud je před vámi výběr školky, pak je tento článek přímo pro vás. V současné době máme totiž na výběr buď sáhnout do státních školek, nebo do soukromého sektoru. Aby to nebylo jednoduché, tak si ještě můžete zvolit školku alternativní, nebo třeba lesní.
děti u stromu
Státní školka
Státní školky jsou v současné době asi nejběžnější a nejrozšířenější v celé republice. Školkovné se v nich platí minimální a není zas takový problém se do ní dostat. Tedy většinou. Aby vaše dítě mohlo být přijato do školky, měli byste se s ním jít podívat k zápisu. Tam si paní učitelky trošku otestují, co dítko umí a pokud je na školku zralé, pak dostanete vyrozumění o přijetí do školky. Školka po vás také bude chtít také potvrzení od lékařky o očkování dle očkovacího kalendáře. Pokud je vaše dítě nedoočkované nebo neočkované (pokud tedy nemá trvalou zdravotní kontraindikaci potvrzenou od lékaře), pak máte většinou smůlu. Státní školka vás na základě zákonů České republiky vzít nesmí, hrozí jim totiž pokuta od Státní hygienické stanice. Ve státních školkách bývá provozní doba většinou od 7:00 do 16 – 17:00. Záleží ale na dané školce. Nevýhodou státních školek je především velký počet dětí na učitelku. Většinou bývá ve třídě 25dětí a mají je na starosti dvě paní učitelky plus občas nějaká ta chůva.
dítě s bublifukem
Soukromá školka
Soukromé školky se nacházejí většinou ve městech a školkovné se v nich platí už vyšší než v těch státních. Stále jsou ale financované z části státem, a co se očkování týče, mají stejné podmínky jako školky státní. Oproti školkám státním mají ale velkou výhodu v počtu učitelek na počet dětí. Poměr je vyváženější a učitelek je opravdu více. Další výhodou bývá opravdu pěkné materiální zázemí školek.
motorika hračka
Alternativní školka
Alternativní školky mohou být jak státní, tak soukromé ale třeba i lesní. Lesní školky jsou jediné, které nevyžadují od rodičů proočkovanost dětí a jak název prozradí, pokud nepadají trakaře, probíhá program venku. Samozřejmě mají i vnitřní zázemí pro děti i učitele ale hodně času tráví pod širým nebem a učí se od přírody.