Jak zatočit s angínou a streptokoky?

· Dodržujte pitný režim. To je asi nejzákladnější věc, nejlepší je pít čistou vodu nebo čaje a džusy. Odplavuje to z vás všechny škodlivé látky, které ve vašem těle nemají co dělat. Dehydratace způsobuje motání hlavy a celkovou nevolnost, není prospěšná ani zdravému tělu, natož tomu nemocnému.
nemocný medvěd.jpg
· Bylinky dělají zázraky. Ovocné čaje sice pomáhají také, ale ty bylinkové dělají mnohem víc, pokud je tedy nepijeme ve velkém množství. Bylinka určená přímo na hubení bakterií je Šalvěj, o které si můžete přečíst více zde:
· Zůstaňte na lůžku. Každý lékař vám řekne, že běhat s antibiotiky není ta správná cesta k uzdravení. Spánek, nebo alespoň klidový režim je prostě jedna z nejdůležitějších věcí. Tělo by v případě pohybu nemoc pouze přechodilo, a bakterie by se ve vašem těle zanedlouho mohly znovu objevit.
srdce na dně hrnku.jpg
· Dostaňte čerstvý vzduch do bytu. Když nemůžete vy na vzduch, pozvěte vzduch k vám domů. Z bytu se tak dostane ten bateriemi znečištěný, a pustí dovnitř zdravý a čistý místo něj.
· Dejte si zábal na krk. Účinný zábal složený ze suchého hadru, igelitu a hadru namočeném ve studené vodě je jednou z nejznámějších léčeb bolesti krku, a opravdu zabírá. Jen se musí mokrý hadr měnit, aby byl stále studený a krk se vám nezahříval.
· Dopřejte si ledové potěšení. Jak bylo už zmíněno, bolavému krku, pokud je nemoc bakteriálního původu, pomůže zchlazení. Kupte si zmrzlinu, nebo si dejte ledovou kávu, ledový čaj, cokoliv, co vám pomůže krk krásně zchladit. Není samozřejmě na škodu tato opatření doplnit jakýmikoliv pastilkami proti bolesti v krku. Mezi nejúčinnější patří například Orofar, který je zaměřen přímo na bakterie v dutině ústní.

Samozřejmě ale jen tyto malé rady nemoc nevyléčí, jen prospívají k urychlení léčby. Proto je na prvním místě samozřejmá prohlídka u obvodního lékaře a užívání antibiotik podle pokynů. Pokud byste nechtěli do sebe pouštět tolik chemie, kupte si probiotika, která zajistí, aby z antibiotik ve vašem těle nezůstávaly látky navíc.