Své čtyři stěny, které vám budou říkat pane, můžete mít i v mobilním domě

Chcete bydlet ve vlastním a mít své čtyři stěny, která vám budou říkat pane? Tak si připravte pořádně tučnou sumu peněz, protože bez dostatečného množství financí to nepůjde. Anebo to tak alespoň ještě do nedávna nešlo, tedy alespoň u nás v České republice. Kdežto na západ a na sever od našich hranic již lidé dlouhou dobu využívali dostupnou alternativu, která nabízí levné bydlení každému, kdo po něm zatouží. Řeč je o prodeji mobilních domů.

hypotéka

Na to, abyste si koupili mobilní dům, totiž nepotřebujete několik miliónů korun jako u klasické zděné stavby, ale pouze několik stovek tisíc, což je nebetyčný rozdíl. A pro mnohé lidi je tato hranice především rozdílem mezi tím, zda bydlet budou či nikoli.

Skoro každý z nás je totiž schopný našetřit několik stovek tisíc korun ze svého platu. Jistěže ne za rok, ale v průběhu několika let určitě. A to vám stačí k vyřízení rozumného úvěru, kterého se po pár letech splácení zbavíte. Zatímco hypotéku byste takto museli splácet dlouhé desítky let, splatit úvěr není nic náročného. Tím spíše, že pokud víte, že zrovna neoplýváte penězi, tak si můžete objednat opravdu malý a skromně vybavený mobilní dům, který bude velice levný. Naopak pokud víte, že koupě mobilního domu je vaše cesta k absolutní svobodě, protože máte potřebné peníze v kapse již nyní, tak si jej můžete pořídit v tom nejluxusnějším provedení a s tou nejlepší možnou výbavou.

dům

Navíc je dobré myslet také na to, že abyste mohli mít mobilní dům, musíte vlastnit alespoň kousek půdy, kde ho postavíte. Vystačíte si s několika metry čtverečními, ale v případě potřeby můžete zvolit i mnohem větší pozemek, který si upravíte podle svých představ. Takže peníze, které ušetříte za bydlení, můžete následně vložit třeba právě do koupě velikého pozemku anebo si za ně můžete svůj život pořádně užít. Na rozdíl od všech těch, kteří budou až do konce života splácet drahou hypotéku.