Nenechte si ujít zážitky kvůli nevědomosti

Určitě všichni známe okamžiky víkendového odpoledne či večera, kdy by člověk někam vyrazil, něco podnikl, ale nedostává se mu inspirace, co by to mělo být. Podobné případy nastávají na vysněné dovolené v městě kde nic a nikoho samozřejmě neznáme. Co podniknout? Jak vybrat tu nejlepší restauraci, navíc pokud se nám jedná o určitý typ. Jak najít ty správné akce, na které člověk nezapomene? S takovými případy si již poradí webové stránky a aplikace.
hrad na mobilu
Jedna z nejrozšířenějších sociálních sítí Facebook rozjíždí v tomto období novou službu a aplikaci ke stažení nazývanou „Local“. Jedná se o inovaci aplikace Events, která vznikla minulý rok a která, bohužel, nezískala u uživatelů velikou oblibu. Původní verze spojovala kalendář s lokalizací polohy a umožňovala sledovat události probíhající ve vašem okolí. V nové aplikaci se objevují již také informace a tipy na restaurace a podniky, hodnocení a recenze nejen od vašich přátel, které znáte a můžete jim důvěřovat. Tato facebooková služba je dostupná, jak již bylo řečeno, také jako aplikace zdarma ke stažení pro Apple iOS a nebo Android. Bohužel ji nelze spojit s běžným facebookem, funguje pouze jako samostatná služba této firmy.
nápad v mobilu
Mezi další stránky tohoto typu patří běžně používaný Foursquare se svými podaplikacemi
–        Foursquare City Guide
–        Foursquare Swarm
Tyto aplikace využívá přes 50 milionů lidí na více než 150 milionech míst po celém světě. Doporučí vám ověřené podniky v okolí a motivuje k lepší a zajímavější cestě.
mapa v tabletu
Dále lze využít také celosvětově rozšířený web Zomato. Nabídne nejlepší místa nacházející se ve vašem okolí, které jsou ověřeny přímo zaměstnanci této firmy, kteří vám poskytnou také odpovídající recenze a fotografie z příslušných míst. Také přidají tipy na online objednávky či nabídku rezervace, aby vše proběhlo dle vašich představ. Zomato již nyní obsáhne okolo 10 tisíc měst ve 24 zemích světa a své služby dále rozšiřuje.