Kdo má osobní zkušenost s tažným zařízením, by vám jistě potvrdil, že se skutečně jedná o jedno z nejúčelnějších a nejvyužívanějších příslušenství, která lze dodatečně montovat na většinu osobních vozidel. „Kouli za autem“ zkrátka využijete pro příležitostné či pravidelné akce typu výjezdů na dovolenou s obytným přívěsem, pro odvoz stavebního materiálu na chalupu, pro převážení lodí na vodácké výpravy a sportovní soustředění, pro stěhování nábytku https://www.velux.cz/odbornici/montazni-firmy/montazni-navody odvoz nefunkčních spotřebičů na sběrný dvůr a pro celou řadu dalších záležitostí.
V poslední době motoristé zaznamenali další z trendů, které nám nabízí moderní technologie – nosič kol, který se montuje přímo na pevné či odnímatelné tažné zařízení. Jaké jsou jeho hlavní výhody, a proč jej mnozí z nás upřednostňují před klasikou v podobě střešních nosičů?
Jednoduše jej namontujete a nasadíte na něj kola – nakládat jízdní kola na střechu znamená zdvihat vratká břemena o hmotnosti až 17 kg nad hlavu a přesně je umístit do speciálních lyžin a následně je ukotvit. Nic takového neočekávejte s nosičem na kouli. Montáž samotného nosiče na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni i uchycení bicyklů je mnohem jednodušší. Odpadne tak před jízdou nepříjemný stres a můžete se v klidu soustředit na cestování, navíc na náklad dobře vidíte, což v případě střešního řešení nepřipadá v úvahu.
Nezmění se jízdní vlastnosti – s namontovanými koly na kouli může jet i začátečník a méně zkušený řidič, pouze se o pár desítek centimetrů prodlouží délka vozidla. Jízda je stejně bezpečná i za větrného počasí, na sněhu i za deště, ať už s bicykly cestujete kamkoli a v kterémkoli ročním období. Zároveň ušetříte i na palivu, jehož spotřeba stoupá jak u nosičů na zadní (páté dveře), tak i na střechu. Výhodné je to i z hlediska místa pro parkování, nejste omezeni výškou krytého parkoviště nebo garáže, a to platí i pro průjezdy pod mosty a lávkami.