Pravda a lež při partnerském seznamování

Lhát se nemá

Že se nemá lhát, ví už každé malé dítě. Většině z nich jsou v rodinách vštěpovány mravní zásady, jimiž jejich rodiče zrovna neoplývají, a časem, kdy dítě zestárne, začne do svého života lživé praktiky aplikovat jako přirozenou součást svého chování. Že se každá lež nakonec provalí, je v tu chvíli pro každého aktéra naprosto nepodstatné.
mladý romantik
Seznamování mužů a žen navzájem je poměrně často provázeno lživými argumenty. Lež má vždy společný jmenovatel, a tím je strach z pravdy. Že bude nepříjemná, nebo dojde k odmítnutí. V životě však platí, že čím více člověk lže, tím méně sebevědomí vykazuje. Typickým zdrojem lží a podvodů jsou on-line seznamky. Začíná to docela nevinně, kdy se z chlapů stávají svalovci a zdatní sportovci, s žen naopak manekýny s ideálními křivkami a postavou. To však neznamená, že se na seznamovacích serverech chovají všichni takto stejně hloupě.
černý klobouk

Počet bývalých partnerů

Jen málokdo se rád pochlubí skutečnou pravdou a popíše svůj život tak, jak jej opravdu prožil. Včetně okamžiků radostných i strastiplných, aniž by cokoli nadsazoval, přidával a ubíral. Mnozí se v otázce počtu bývalých partnerských vztahů cítí zahanbeni, a buď počet navyšují, nebo naopak snižují, vždy podle potřeb, kam se směřuje vzájemný seznamovací rozhovor. V budoucnu se pak stává, že se do těchto argumentů můžete zamotat a pokud je váš protějšek pozorný, jistě mu takový detail neunikne. A kdo si vymýšlí cokoli o svých minulých závazcích, ten obvykle přikresluje v rozhovoru s přáteli fakta i o současném vztahu.

Hobby

Na prvním rande se lidé snaží zapůsobit na první pohled. Dělají to všichni, výjimkou jsou snad jen velmi sebevědomí lidé, kterých je ovšem jako šafránu. Jednou z prvních informací, která se vypouští do éteru, je kromě zaměstnání trávení volného času. Vymyšlené hobby jen kvůli tomu, aby se zdálo, že mají oba dva společné zájmy, není nic neobvyklého. Pravda však vyjde najevo poměrně brzy, a pokud se k tomu přidají další lživé informace, nelze se divit, že je dnes tolik rozchodů, rozvodů, neúplných rodin, svobodných matek a osamělých samotářů.