Proč cvičit s vlastní váhou?

V poslední době se moderní trendy ve cvičení a posilování začínají odvracet od kulturistiky a body buildingu, protože přichází na to, že to pro naše tělo není zrovna nejvhodnější způsob pohybu. Trendem začíná být komplexní práce s tělem, ať už jde o protahování nebo posilování. Lidé více začínají vyhledávat zdravotně přínosné aktivity.
klikující matka s dcerou
Cvičení s vlastní váhou má mnohé výhody.
Je finančně nenáročné, protože nepotřebujete drahé posilovací stroje ani permanentky do posilovny. Tam se často člověk jako nováček ani necítí dobře a vlastně neví, jak stroje využívat.

 Je časově nenáročné, protože můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv, kde máte dostatek prostoru. Je bezpečné, se závažími si můžeme lehce ublížit.
Je pro člověka přirozeným pohybem, který rozvíjí vrozené schopnosti člověka a jeho komplexní kondici.
Je vhodné jako prevence zranění, nebo jako součást rehabilitace po již vzniklém zranění.
I když jde o cvičení bez pomůcek, závaží či činek, může se i tak jednat o velmi náročnou aktivitu. Je ovšem možné ji přizpůsobit pro jakoukoliv kondici, pro obě pohlaví i každou věkovou a váhovou kategorii.
příprava na běh
Cvičení s vlastní vahou může být dobrou prevencí zdravotních obtíží. Také nám ukáže, jak na tom s kondicí jsme. Protože můžeme zvedat těžké činky a přes to mít celkovou kondičku na bodu mrazu. Toho si můžete všimnout například na lekcích jógy, kam občas zavítá nějaký svalovec, který je potom hodně překvapen, že nezvládne cviky, které jiný nesportovně vypadající člověk vedle zvládne v pohodě. Velikost svalů totiž ještě nic neznamená, pokud s tělem neumíme pracovat.
Důležité je cvičit pravidelně, ale hlavně u cvičení vydržet. Můžete si naplánovat rozpis cvičení, který zakomponujte přímo do Vašeho pracovního rozvrhu, abyste si tak vyhradili čas, který cvičení pravidelně věnujete. Na začátku si stanovte tréning, který budete opravdu fyzicky zvládat. Moc náročný tréning by Vás mohl rychle demotivovat.