Chlornan sodný je levný a spolehlivý přípravek pro údržbu bazénové vody

Většina majitelů bazénů, kteří hledají opravdu spolehlivý a kvalitní přípravek pro ošetření bazénové vody, se ohlíží také na to, kolik peněz je pravidelná údržba vody tímto přípravkem bude stát. A v případě, že se rozhodnou pro využití spolehlivých účinků aktivního chlóru a budou tak volit mezi přípravky chlorové chemie, by měli věnovat pozornost chlornanu sodnému.

bubliny

Použití chlornanu sodného stabilizovaného 10 l, je tím nejlevnějším způsobem, jak ošetřit vodu ve vašem bazénu. Jedná se o velice spolehlivý přípravek bazénové chemie, který při vhodném dávkování spolehlivě ochrání bazénovou vodu před rozmanitými mikroorganismy, které by mohly z vašeho koupání vytvořit zelenou louži. Nicméně s chlornanem sodným se nic takového nestane a díky jeho cenové dostupnosti tak nikdy nebudete muset šetřit na tom nepravém místě.

Na překážku jeho použití pro vás může snad být jen fakt, že jeho dávkování je ve srovnání s jinými sypkými anebo pevnými přípravky chlorové chemie o něco náročnější. Jedná se o tekutý přípravek, který je potřeba pečlivě a svědomitě dávkovat při dodržení všech bezpečnostních zásad. Hrozit může i riziko přechlorování vody, což je nebezpečné pro plavce, kteří se v takové vodě budou koupat. Pro představu je potřeba uvést, že pravidelné dávkování je potřeba zajišťovat v intervalu tří až pěti dnů.

volný čas

Ovšem dobrá zpráva pro všechny ty, kterým by takové dávkování mohlo vadit je, že si můžete zakoupit také automatický dávkovač na chlornan sodný, který se o všechno potřebné postará za vás. Tedy jak o pravidelné dávkování, tak o sledování a zajištění optimální koncentrace chlóru v bazénové vodě.
Nicméně pokud dáváte přednost pohodlnému dávkování, mohly by vás v tomto směru oslovit také jiné chlorové přípravky, především pak chlorové tablety, které jednoduše vhodíte v potřebném počtu do vody a o nic víc už se starat nemusíte.