Kam až sahá včelí síla?

Když se zeptáte kteréhokoliv malého dítěte, „co nám dávají včely“, jistojistě odpoví, že med. Není to však zdaleka jediná zdraví prospěšná věc, kterou nám včelky poskytují. Co nám tedy včely dávají a k čemu to lze využít?

Včelí vosk
·         Svíčky – lze koupit jak hotové svíčky ze včelího vosku, tak i jednotlivé pláty, ze kterých zvládne svíčku vytvořit i dítě. Navíc je to činnost, která úžasné voní.
·         Zábaly – na extrémně suché a poškozené ruce je skvělým pomocníkem zábal ze včelího vosku. Ruce pak budete mít jako nové.
Propolis
je téměř zázračnou látkou, kterou včelky vytvářejí. Jedná se o směs přírodních látek, především pryskyřic, které včely sbírají z různých stromů a v úlu ho pak využívají jako ochranu především před infekcemi, kvasinkami a podobnými nákazami. Přirozeně propolis obsahuje, jak výše zmíněné pryskyřice, tak také balzámy a éterické oleje. Jeho moc objevili už ve starověku a v týž podobě ho využíváme k regeneraci dodnes.
·         Regenerace
·         Hojení
·         Zvýšení účinku antibiotik
·         Podpora růstu vlasů
·         Výživa pokožky
·         Tlumení bolesti
·         Podpora imunity

Mateří kašička
je včelami speciálně připravována pro výživu svých potomků. V čem však může být prospěšná člověku? Mateří kašička obsahuje léčivé látky, které jsou velmi účinné i v době moderní medicíny.
·         Zvyšování imunity
·         Podpora životaschopnosti spermií
·         Antivirotikum
·         Podpora metabolismu a funkce jater
·         Zvyšování sexuální výkonnosti
·         Podpora hojení
·         Zvyšování psychické a fyzické kondice
Včelí produkty můžete zakoupit na různých farmářských trzích, na vánočních trzích a podobně. Také přímo u včelařů, kteří vám přímo poradí s konkrétním využitím. Narazit taky můžete na specializované prodejny, kde je k dostání kosmetika i výrobky ze včelího vosku. Relativní novinkou jsou také internetové stránky, které mají kromě prodeje produktů také informovat o účincích včelích produktů.