Proč je nám vlastně sport tak prospěšný?

To první, když se řekne sport, má každý z nás tendenci si vybavit čistě pouze fyzickou námahu. Uvažování je to však správné, jelikož se jedná o ten nejtitěrnější základ. A toto je přesně ten důvod, proč to mnohé lidi odrazuje. Co z toho budu mít? Nekonečnou bolest svalů a končetin? Svým způsobem ano, ale zrovna u sportu platí rčení: „Co tě nezabije, to tě posílí.“ Když se člověk rozhodne, že s tím tedy začne, zkrátka z toho žádný užitek nepocítí. Alespoň zatím ne, dokud mu to nedojde.
plavec v bazénu
Fyzická zátěž je vedle faktu, že jej mnozí považují za negativní aspekt, velkou předností. Sportem člověk zároveň začne postupně zvyšovat svou fyzickou kondici a časem mu ta bolest už ani nepřijde nijak zjevná. Prospěje se tím ve značném míře tělu a obzvláště to postupně začnete cítit v případě, že záměrně chcete zhubnout či jen trochu shodit váhu. V tomto případě se jedná o ten nejčastější důvod, proč člověk začne sportovat. Těch důvodů je pochopitelně více, například udržování fyzické kondice, příprava na různé soutěže a závody. Anebo zkrátka jen tak. Zdálo by se, že sport podporuje čistě fyzickou stránku vaší existence. Je toho ovšem mnohem více.
běh na silnici
Člověk je v podstatě nejvíce schopen fungovat na bázi rovnováhy. Máme sice fyzické tělo, ale duševní pocity. V tomto ohledu zde platí přímá úměra. Zdravější tělo, zdravější duch. Tím, jak sportujete a vystavujete tělo určité fyzické zátěži, se zlepšuje i vaše psychická stránka. Klíč je v tom, že ta bolest v důsledku sportu na vás začne působit jako kdybyste ji potřebovali, abyste se v této lepší kondici udrželi – jinými slovy, budete mít čím dále tím větší snahu se stávat lepšími. A to ve všech ohledech.
noční horolezectví
Tím, jak se této bolesti vystavujete, vám vlastně vaše psychika ukazuje, že když se pro něco rozhodnete a někam to dotáhnete, posunete se dál. A to je to, oč tu běží. Jedná se o takové „obelhání“ normálně lenivého mozku a je to zaručený lék proti prokrastinaci. A tento úspěch pouze tkví v jednom – rozhodnout se začít a konat tak.